kontakt:

tich22.jpg

občané Tiché pro občany Tiché

dobrovolné apolitické sdružení osob

V pátek 29. září v odpoledních hodinách náš spolek Tichánek uspořádal "Den otevřených dveří přírodní zahrady MŠ Tichavinka". Tato školní zahrada není standardně otevřena veřejnosti, slouží pro potřeby mateřské školy, případně základní školy.
V posledních dvou letech došlo k její úpravě, výsadbě nových dřevin a rostlin, a také k doplnění herních prvků laděných do přírodní tématiky tak, aby koncepčně umožňovala celoroční aktivity z hlediska environmentální výchovy. V rámci této akce proběhla i prezentace návrhů cedulí projektu naučné stezky "Poznej a chraň přírodu kolem sebe", včetně vyhodnocení ankety ohledně umístění cedulí v obci. Zajímavá byla zpětná vazba účastníků, kdy jsme se například dozvěděli o výskytu výra v naší obci nebo přijali podněty na výšku cedulí tak, aby na obrázky a text viděly i menší děti.
Počasí přálo, a tak nás sluneční paprsky nás nejen zahřály, ale i navodily příjemnou podzimní atmosféru v této přírodně zbarvené zahradě.

P1050163.JPG
P1050188.JPG
POZVÁNÍ - EKOTOULKY

srdečně zveme 22. července 2017 od 14.00 hodin, sraz před obecním úřadem

Dozvíte se o výskytu jak chráněných, tak i běžně se vyskytujících zvířat i rostlin nejen v naší obci, ale i v kontextu širšího celku - Přírodního parku Podbeskybí -, jež prochází i katastrem naší obce a Beskydami obecně. Součástí bude krátká anketa ohledně nové naučné stezky s názvem "Poznej a chraň přírodu kolem sebe".
Vemte s sebou manku, taťku, babi, děti, ale i čtyřnohého míláčka ...
... a pojďte na procházku po okolí aneb sleduj přírodu kolem sebe


KDY ?  17. června a 24. června 2017 vždy v 16.00 hodin

KDE?   sraz před MŠ v Tiché
0001 (1).jpg
img043.jpg

číslo účtu: 2400190690/2010

OŽIVME SI VEŘEJNÝ ŽIVOT

V NAŠÍ OBCI TICHÁ

img043.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one