kontakt:

tich22.jpg

občané Tiché pro občany Tiché

dobrovolné apolitické sdružení osob
Hřiště pro děti v centru obce - tak to byl jeden z našich hlavních cílů v době, kdy TICHÁNEK vznikl (rok 2011). Nyní, v roce 2015 začala obec z jeho výstavbou.
Více zde:
http://www.ticha.cz/view.php?nazevclanku=detske-hriste-v-tiche&cisloclanku=41&rstema=7

Naše vize:
Našim cílem je zřídit na pozemku 183/1 k. ú. Tichá na Moravě, jež obec poskytla pro tento záměr a je v souladu s územním plánem obce, (v části mezi obchodem a starou školou) multi hřiště s výstavbou pravděpodobně v třech etapách:

1. etapa - dětské hřiště s herními prvky,

2. etapa - relax zóna s širším mobiliářem (lavičky vč. laviček pro puberťáky, posezení) s přírodním fitnes,

3. etapa - víceúčelové sportovní hřiště nejen pro mládež (např. menší skatepark, U-rampa apod.).

Vše záleží na projednávání s občany, pořadí není závazné.
P1080128 - Kopie.JPG
Místo, které je určeno k vybudování 1. etapy - dětské hřiště s herními prvky.

Víme, že uspět mezi spoustou žádostí o dotaci nebo grant není vůbec lehké, ale „kdo nic nezkusí, nic nemůže získat", takže žádný neúspěch nás doposud neodradil. Budeme se i nadále snažit o získání jiných dotačních titulů a získávání nových partnerů pro projekty, abychom mohli v budoucnu říct, že máme hřiště pro všechny věkové kategorie, a to v místě nejvíc navštěvovaném obyvateli i návštěvníky obce. To znamená i lepší kontrolu a dohled nad hřištěm samotným.

 

Každý program v jednotlivých žádostech je specifický tím, že musí být začleněna do všech procesů veřejnost - od výběru herních prvků až po samotnou realizaci, s čímž souvisí veřejná projednávání a například výtvarná soutěž dětí škol a mládeže - „namaluj si hřiště" a podobně.


Pro nástin uvádíme partnery, kteří jsou ochotni se spolupodílet - přislíbili účast při 1. etapě: pekárna Tichá, zednictví Prašivka Kozlovice, pohostinství Fojtství, Tombar, zednictví - Martin Lukeš, Karel Seibert - práce, Nevřiva - terénní práce, D. Petr - práce, spolky -hasiči - práce a oslovujeme či oslovíme další.


Nynějším hlavním cílem je sehnat prostředky na vybudování hřiště - 1. etapy - sportovně relaxačního areálu - v místě za obchodem na zeleném prostranství - 1. etapa - dětské hřiště s herními prvky.

img043.jpg

číslo účtu: 2400190690/2010

OŽIVME SI VEŘEJNÝ ŽIVOT

V NAŠÍ OBCI TICHÁ

img043.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one